Ostatní dokumenty

Zápisy z jednání

Mediální zprávy

Home Náš program
PDF Tisk Email

Programové prohlášení

důvod vzniku

Sílící nespokojenost zaměstnanců České pošty s.p. a zejména pracovníků poštovní přepravy s činností odborového svazu, který není schopen nebo ochoten vést se zaměstnavatelem tvrdá jednání o zastavení neustálého propadu nominální i reálné mzdy vůči celostátnímu průměru. Tento rozdíl se rok od roku zvětšuje a to u státního podniku, který vytváří ročně sta milionové zisky, ale jeho provozní zaměstnanci přežívají na hranici bídy. Co dělali vysoce postavení odboroví předáci za poslední roky pro provozní pracovníky ? No přece „vybojovali“ přidání o několik stokorun. To se tak dohodly s hodným zaměstnavatelem na různých akcí, kam jsou zváni zaměstnavatelem nebo přímo ve správní radě ? Je uvolněný odborový funkcionář,
placený z peněz zaměstnavatele, který má takřka dvojnásobný plat než provozní pracovník a o takřka 50% vyšší plat než je průměrný plat u zaměstnavatele, ochoten bojovat za nápravu mezd nebo se raději smířlivě se zaměstnavatelem dohodne ? Když si na tyto otázky odpovíte, víte proč vzniklo toto sdružení.

pro koho jsme

Jsme tu pro Vás, nespokojené zaměstnance České pošty s.p. (tedy zatím s.p. pak asi a.s.), kterým současný stav nevyhovuje a chtěli by ho do budoucna změnit. Naším členem se může stát kterýkoliv zaměstnanec České pošty jejichž oprávněné zájmy budeme hájit, ale zejména pracovníky poštovní přepravy, z jejichž popudu toto sdružení vzniklo.

nejbližší cíle

Vytvořit dostatečně velkou členskou základnu v síti celorepublikových Základních organizacích, vytvoření profesních sekcí a dosáhnout tak dostatečně silného postavení při kolektivním vyjednávání. Zaměstnavatel sice vyjednává se všemi odborovými organizacemi, které u něho působí a pokud se tyto nedohodnou, podepíše kolektivní smlouvu s tou, která má největší počet členů. Vznikem sdružení SOS-21 má každý zaměstnanec možnost volby mezi dvěma odborovými organizacemi, je na něm, jak se rozhodne.

střednědobé cíle

Při jednání se zástupci zaměstnavatele nekompromisně prosazovat takové navýšení mezd, aby se průměrná mzda u České pošty během tří let dostala na úroveň celostátního průměru.

dlouhodobé cíle

Do budoucna dohlížet nad mzdovou politikou zaměstnavatele a nedopustit návrat k současnému stavu.

 

Zpravodaj
Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.